chrome firefox opera safari iexplorer

У Херсоні будують першу в Україні «зелену школу»

10 червня 2016 о 11:18

Нову школу за сучасними технологіями будують на базі Антонівської ЗОШ №21, що в передмісті Херсона.

Будівництво «зеленої школи» відбувається з урахуванням технологій енергозбереження. Зокрема, заклад обладнують сучасною системою рекуперації повітря, що забезпечуватиме прохолоду в класах влітку і зберігатиме тепло взимку, а також сонячними батареями, які розташують на даху школи, повідомляє «День». 

У школі зможуть навчатися до 200 дітей — вдвічі більше, ніж раніше. Новий корпус передбачає сім класів, спальню, ігрову кімнату, читальний та актовий зали, туалети з душовими кабінами.

Проект реалізується представництвом НЕФКО в Україні в межах програми фонду «Північна ініціатива гуманітарної підтримки та енергоефективності».

Посол Міністерства закордонних справ Фінляндії Юхані Тойвонен говорить, що у Фінляндії такі технології популярні через зручну збірну конструкцію, яка може експлуатуватися до 100 років.

«Каркас школи доставили із Фінляндії. Наразі тривають будівельні роботи, які планують завершити до 25 серпня. В експлуатацію школа буде введена 1 вересня 2016 року. Ми не лише хочемо якісно виконати свою роботу, а й поділитися власним досвідом і знаннями, щоби Україна переймала успішний досвід Фінляндії. «Зелена школа» — втілення екологічного мислення. Поки що такий проект — єдиний в Україні, але, сподіваюся, не останній», — каже Юхані Тойвонен.

Новий навчальний заклад будується за співфінансування Херсонської міської ради, яка надала два мільйони гривень, та фінської сторони — 3,5 мільйона.

За словами міського голови Херсона Володимира Миколаєнка, цей приклад підштовхнув до ідеї побудувати подібну школу в селищі Комишани, але вже лише за кошти міста.

Розділи: Новини освіти

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути