У Тернополі освятили унікальну лемківську церкву. Збудували її на околиці міста силами парафіян. Задум звести храм з‘явився ще 20 років тому, але через брак коштів за будівництво взялися тільки у 2014 році.
Дерев‘яну церкву збудували за зразком храмів Лемківщини ХІХ століття, повідомляє ZIK.
«Ми хотіли таким чином вшанувати пам‘ять наших дідів-прадідів, нашого народу, який зазнав великої трагедії – депортації за національної ознакою», – розповів голова тернопільської обласної організації Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Олександр Венгринович.
Храм зводили без жодного цвяха і лише з природних матеріалів, хоча й деякі елементи церкви не характерні для лемківського стилю, наприклад фасад і вікна – гострої форми. Так проектанти намагалися і зберегти лемківські традиції, і додати щось сучасне.
На службу до храму ходитимуть близько сотні місцевих жителів. А на свята обіцяють приїжджати лемки навіть із найвіддаленіших районів Тернопільщини.
«Ми приїхали здалеку – з Бубача, адже дуже тішимося, що тут збудували таку церкву. Шкода, що батьки не дочекались цього. Зате їхні діти приїжджатимуть сюди і молитимуться за їхні душі та здоров‘я усіх лемків», – каже лемкиня із Тернопільської області Валентина Хруняк.
Настоятель храму Василь Шафан – також із лемківським корінням. Отець розповідає: службу вестиме українською мовою, але промови і звернення говоритиме лемківською говіркою.
«І в церкві, і на зустрічах, на вечорах, ми звертаємось і лемківською мовою. Це дуже оживляє людей, їх дуже кріпить і радує», – впевнений священик.
Отець Василь каже, храм завжди буде відчиненим не тільки для лемків, а й для всіх християн.