chrome firefox opera safari iexplorer

Відновлена садиба Миколи Костомарова на Чернігівщині запрошує на першу екскурсію

23 червня 2016 о 10:54

25 червня 2016 року запрошуємо журналістів на першу екскурсію у відновленому музеї-садибі Миколи Костомарова на Чернігівщині та презентацію експозиції, присвяченій діяльності цього видатного історика та Кирило-Мефодіївському товариству, де він був одним із ідеологів.

Презентують проект ініціатори створення Історико-меморіального комплексу «Садиба Миколи Костомарова» в селі Дідівці Прилуцького району Чернігівської області, де видатний історик прожив десять років, — народний депутат ВАЛЕРІЙ ДУБІЛЬ та засновник Фонду «Рідна країна» МИКОЛА ТОМЕНКО.

Збір журналістів: о 10:30 в м. Прилуки Чернігівської області, ресторан «La ToRRe» (центр міста, вул. Київська, 172).

Довідково

Над створенням Історико-меморіального комплексу «Садиба Миколи Костомарова» засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко, голова Благодійного фонду «Європа» Валерій Дубіль та заслужений діяч мистецтв України Борис Дєдов працюють з 2008 року.

На сьогодні основні будівельні роботи з відновлення музею-садиби завершились. Також у ньому вже розміщені перші експозиції, присвячені постаті Миколи Костомарова та Кирило-Мефодіївському товариству. Як відомо, Микола Костомаров був одним із ідеологів Кирило-Мефодіївського братства та автором знаменитої «Книги буття українського народу», світоглядної конституції України.

Остаточне завершення робіт заплановане на 2017-й рік, коли виповниться 200 років з дня народження Миколи Костомарова.

«Рідна країна»

 

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути