chrome firefox opera safari iexplorer

20 статей «Світоглядної Конституції» та 10 ідей для «української мрії»

28 червня 2016 о 09:40

З нагоди 20-річчя ухвалення Конституції сучасної України

Ми, українці, маємо вдачу критичних та песимістично налаштованих людей. Це часами добра річ, а от у справі поваги до власного Основного Закону — ні. Я у своїй громадській, науковій та політичній діяльності всіляко захищаю і пропагую нашу Конституцію. Популярно й лаконічно кажучи: Конституція не винна, що у нас така влада!!!

Отож, у двох редакціях новітньої Конституції (від 28 червня 1996 року та 8 грудня 2004 року) вирізняємо так звану «Світоглядну Конституцію», яка складається із 20 статей Першого Розділу «Загальні засади».

Тут сформульовані засадничі принципи України: НАЦІОНАЛЬНА держава за характером утворення, СОЦІАЛЬНА за змістом, ДЕМОКРАТИЧНА за типом політичного режиму, УНІТАРНА за формою державного устрою. Ця «Світоглядна Конституція» може бути змінена лише за згоди українського народу. Бо у розділі 13 чітко прописана процедура зміни розділу «Загальні засади» — «...за умови його прийняття не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України, затверджується всеукраїнським референдумом...»

Переконаний: СВІТОГЛЯД нашої сучасної держави визначено абсолютно правильно й справедливо. Окрім того, 20 статей «Світоглядної Конституції» містять щонайменше 10 ідей (своєрідний ДЕКАЛОГ) нашої «УКРАЇНСЬКОЇ МРІЇ»:

  1. Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава;
  2. Україна є унітарною державою;
  3. Людина, її життя і здоров"я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю;
  4. Ніхто не може узурпувати державну владу;
  5. Державною мовою в Україні є українська мова;
  6. Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави;
  7. Цензура заборонена;
  8. Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу;
  9. Ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством;
  10. Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України.

Державний Прапор України — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.

Головним елементом великого Державного Герба України є Знак Княжої Держави Володимира Великого (малий Державний Герб України).

Державний Гімн України — національний гімн на музику В.Вербицького.

Все це сформульовано 20 років тому, із врахуванням нашого героїчного й трагічного історичного досвіду. Залишилося лише реалізувати ці настанови та ідеї.

Бо найкраща, найоптимальніша та найсправедливіша Конституція України та, яку ЗНАЮТЬ, ШАНУЮТЬ І ДОТРИМУЮТЬСЯ ВСІ:  І ПРЕЗИДЕНТ І КОЖНИЙ ГРОМАДЯНИН!

100x75-1Микола Томенко, лідер громадського руху «Рідна країна», доктор політичних наук

25 листопада

Інші дати
Народився Микола Пирогов
(1810, м. Москва, Росія – 1881) – видатний хірург та анатом, педагог. Засновник воєнно-польової хірургії. В розквіті творчих сил усамітнився в своєму невеликому матку «Вишня» неподалік Вінниці, де організував безкоштовну лікарню.
Розгорнути
Народився Іван Нечуй-Левицький
(1838, с.Стеблів, Черкаська область - 1918) — український прозаїк, перекладач. Автор творів «Микола Джеря», «Кайдашева сім»я»...
«Українська жизнь - то непочатий рудник, що лежить десь під землею, хоч за його вже брались і такі високі таланти, як Шевченко; то безконечний матеріал, що тільки ще жде робітників, цілих шкіл робітників на літературному полі». (Іван Нечуй-Левицький)
Розгорнути
Народився Клим Поліщук
(1891, с. Краснопіль, Житомирська область – 1937) – український письменник, публіцист, автор історичних романів «Гуляйпільський батько», «Отаман Зелений».
Розгорнути