chrome firefox opera safari iexplorer

В цьому році Петрів піст триватиме 15 днів

29 червня 2016 о 17:05

Петрів піст, який ще носить назву Апостольського посту, або Петрівка, починається через сім днів після світлого свята Трійці. Він є періодом приготування православних віруючих до свята апостолів Петра і Павла.

Цей піст не має чітко визначеної тривалості — його довжина залежить від дати Великодня. У разі, коли Великдень настає рано, період посту буде тривалим (найдовший Апостольський піст тривав цілих 6 тижнів). У роки, коли Великдень святкується пізно, Петрів піст триває недовго (найкоротший піст проходив усього 8 днів).

Початком Петрова посту служить понеділок усіх Святих, а закінчується він завжди в один і той же час — 12 липня.

Отож, у 2016 році Петрів піст буде недовгим і триватиме всього 15 днів — з 27 червня по 11 липня, нагадує сайт 2016rik.pp.ua.

Петрів піст не є суворим, як, скажімо, Великий чи Різдвяний. Оскільки Петрів піст завжди влітку, то різноманітні фрукти, овочі і ягоди дають можливість урізноманітнити пісний стіл.

Церква теж в цей час щодо їжі майже не встановлює суворих обмежень. Деякі правила, безумовно, є. Вони носять здебільшого рекомендаційний характер:

  • по понеділках, середах і п'ятницях піст є суворим, тому не можна пити вино, вживати рибні страви і приправляти їжу олією, а після вечерні можна їсти тільки «сухі» страви;
  • по суботах і неділях дозволено їсти рибу;
  • по четвергах і вівторках можна вживати в їжу страви з риби, морепродуктів, грибів і каші, приправлені олією.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути