chrome firefox opera safari iexplorer

Чи правда, що землі учасників АТО за безцінь скуповуються місцевими феодалами?

30 червня 2016 о 16:34

Лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко звернув увагу на те, що під прикриттям допомоги захисникам України реалізовуються земельні оборудки, які дозволяють місцевій «земельній мафії» збагачуватись на тисячі гектарів.

Про це він написав у своєму блозі на «Обозревателе».

Він нагадав, що останнім часом активно пропагується державна програма з безоплатного відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва учасникам АТО. Фактично, у звітах голів обласних чи районних державних адміністрацій це – чи не поодинока успішна програма адаптації у повоєнний період захисників України та надання їм соціальної допомоги.

Цифри виділення гектарів земель у деяких областях просто вражають. Наприклад, повідомляється, що у Вінницькій області для учасників АТО передбачено виділення 4630 га земель, у Черкаській – майже 4200 га, на Волині – біля 2 тисяч га.

«Водночас, як засвідчує попередній аналіз ситуації, у багатьох областях діють традиційні земельні схеми, які свого часу активно використовував Черновецький та його «молода команда»: коли земля оформлювалась на підставних осіб (студентів), які за символічну суму відмовлялися від права володіння нею і одночасно писали дві заяви: про прохання на виділення землі та про відмову від цієї ділянки на користь третіх осіб. Сьогодні можна із впевненістю сказати, що подібна схема використовується у багатьох регіонах, де для учасників АТО пропонується або просто конкретна сума «відступних», або іншого роду «допомога», – зазначає Микола Томенко.

Зрозуміло, що цифри такої «компенсації» за землю є абсолютно неадекватними реальній її вартості, а тому місцеві феодали, чиновники чи наближені до них бізнесмени, фактично, за безцінь скуповують землі нібито учасників АТО.

На переконання Томенка, цілком очевидно, що сьогодні необхідно провести інвентаризацію виконання цієї державної програми і перевірити, наскільки реальні власники вже виділених державою земельних ділянок відповідають прізвищам учасників АТО, на які вони, власне, і виділялися. І у разі виявлення невідповідностей та порушень, очевидно, уряд та правоохоронні органи мусять відреагувати на це належним чином.

«Саме це дасть можливість зрозуміти, чи варто говорити про системну земельну оборудку в масштабах країни або про поодинокі регіональні факти, коли під прикриттям допомоги захисникам України місцева «земельна мафія» збагачується на тисячі гектарів», – підсумовує він.

Микола Томенко також просить про факти зловживань щодо допомоги учасникам АТО повідомляти на електронну скриньку Громадського руху «Рідна країна»:ua.ridna@gmail.com

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути