1 листопада Римо-католицька церква відзначає День всіх святих, а наступного дня — спомин всіх померлих вірних. Термін «Усі святі» охоплює як канонізованих святих, так і тих, хто залишився невідомим за життя.
Це свято має найвищий ранг — ранг торжества. Крім того, він входить до числа так званих «обов'язкових днів», коли всі віруючі неодмінно повинні відвідувати месу.
Спочатку свято всіх святих відзначалося 13 травня — на згадку про освячення папою Боніфацієм IV язичницького храму Пантеону в 609 або 610 році. Однак у VIII столітті папа Григорій III 1 листопада освятив одну з капел собору святого Петра на честь усіх святих і змінив дату свята. Сто років потому папа Григорій IV присвоїв 1 листопада статус спільного для всієї католицької церкви Дня всіх святих.
Вважається, що дата 1 листопада могла бути обрана тому, що в цей час кельти відзначали свято Самайн, яке було пов'язане, крім усього іншого, із шануванням мертвих. Першими почали відзначати пам'ять усіх святих 1 листопада англійські та ірландські християни, а потім цю дату вирішив перейняти і Рим. Язичницькі традиції Самайна знайшли своє відображення у святі Хелловін, що відмічається напередодні.
У ряді країн світу (від Америки до Африки) католицький День всіх святих є офіційним вихідним днем на загальнодержавному рівні або в тих регіонах країни, де переважає християнське населення.
1 листопада в Україні, особливо Західній, не лише серед римо-католиків, а й представників інших конфесій, існує традиція відвідувати могили родичів, відправляти там панахиди.
Окрім того, 1 листопада — особливий день для вірних та духовенства УГКЦ, оскільки цього дня 1944 року помер Митрополит Андрей Шептицький, який очолював Церкву впродовж 44 років.
Церква східного обряду, окрім першої неділі після П’ятидесятниці, згадує у своїх молитвах всіх померлих й у неділю після Пасхи, у так звану Провідну Неділю.
За матеріалами РІСУ, Вікіпедії