chrome firefox opera safari iexplorer

Про біду від бюджетних і грантових «патріотів», або Яким повинно бути українське суспільне мовлення

03 листопада 2016 о 11:32

Вже кілька днів триває дискусія про те, як далі створювати суспільне мовлення. І головною лінією конфлікту виявились … гроші!

У мене запитання: можливо, спочатку варто обговорити світоглядну й змістовну частину теми суспільного мовлення, а вже потім — скільки для цього треба бюджетних і грантових грошей?

Для розуміння того, що нинішня програмна політика не відповідає ідеї суспільного мовлення пропоную подивитися програму передач UA: Перший на сьогодні.

Новини й політичні програми на підтримку реформ уряду й президента не беру до уваги (хоча «совкові» кількагодинні прямі включення із засідань уряду Гройсмана чи нарад Яценюка все ж згадаю).

А от щодо світоглядних речей, то сьогодні в програмі, як і останні два роки, — документальні серіали про боротьбу за права афроамериканців, про мандрівки світом та два телевізійні серіали — канадський «Травма» (в жанрі медичної драми) і польський «Епоха честі» (про мужність і героїзм поляків у Другій світовій).

Українська історична документалістика й телевистава, як і в часи Януковича, — з 2-ї до 5-ї ночі!

Отож, висновок: варто зупинити псевдопатріотичну істерію грантових інституцій щодо захисту грошей з бюджету та трансляцію закордонного безкоштовного секонд-хенду.

Спочатку необхідно чітко сформулювати концепцію УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬНОГО мовлення, і під неї підбирати команду, забезпечувати належне фінансування й професійно працювати!

Микола ТОМЕНКО, лідер Громадського руху «Рідна країна», доктор політичних наук

Скріншот телепрограми UA:Перший на четвер, 3 листопада

1

2

3

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути