chrome firefox opera safari iexplorer

Козацькі пісні Дніпропетровщини внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

01 грудня 2016 о 12:56

Міжурядовий комітет із охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО вніс до переліку об'єктів світової культурної спадщини, яка потребує термінової охорони, українські козацькі пісні Дніпропетровщини.

Про це повідомляє DW.COM.

Козацькі пісні співають у громадах Дніпропетровщини для розваги та підтримання зв'язку з минулим. У них ідеться про трагедії війни та особисті відносини козаків, вказано на сайті unesco.org. 

У повідомленні ЮНЕСКО згадано три колективи, які продовжують традицію: «Криниця», «Богуславочка» та «Першоцвіт». До їхнього складу входять і чоловіки, і жінки.

Козацькі пісні Дніпропетровщини — традиція, що передається в родинах із покоління в покоління, однак доля пісень перебуває під загрозою через старіння населення та невелику кількість джерел, із яких молодь може отримати знання для продовження традицій козацької пісні, зазначили в ЮНЕСКО.

Окрім українських козацьких пісень, перелік об'єктів культурної спадщини, яка потребує охорони, поповнили Bisalhães - технологія виробництва чорної кераміки з Португалії та Ma'di bowl — традиції музики та танців із Уганди.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути