chrome firefox opera safari iexplorer

Неподалік Києва знаходяться руїни колись величного палацу

14 грудня 2016 о 12:52

На межі сіл Немішаєво і Мироцьке в Київській області знаходиться садиба Остен-Сакен, яка до сих пір притягує туристів.

Історія садиби Остен-Сакен починається в 19 столітті. У той час її власником був таємний радник граф Карл Сакен. Після його смерті землі і маєток дісталися камергеру Івану фон дер Остен-Сакену, а потім все це відійшло його синові — генерал-майору Карлу фон дер Остен-Сакену.

Садиба Остен-Сакен (або Немішаєвский палац) згодом була продана міністру Російської імперії графу Воронцову-Дашкову. Старожили згадували, що на початку 20 століття Воронцов-Дашков побудував поблизу Мироцака гуральню. Згодом граф вирішує продати свої землі і маєток, тому що вони не приносили ніякого прибутку.

На аукціоні, де садиба Остен-Сакен і навколишні села пішли з молотка, купив собі центральну частину маєтку багатий селянин Андрій Кулик, фігура якого буквально овіяна легендами.

У Немішаєвському палаці розкинувся старовинний парк. За ним протікала річка Орлянка. Через річку був перекинутий дерев'яний навісний місток. На протилежному березі стояла теплиця, у якій розкинувся фруктовий сад.

Садиба Остен-Сакен була оточена красивим парком, де стояла альтанка у формі риб. За радянських часів графський маєток віднесли до селища Немішаєве. У приміщенні дворянської садиби розмістився клуб біохімічного заводу. Одного разу Немішаєвский палац згорів дотла. Згоріли і десятки старовинних речей, які стояли в приміщенні ще з часів Воронцова-Дашкова.

На жаль, з кожним роком садиба Остен-Сакен руйнується все сильніше. Зараз садибу передали в розпорядження церкви, яка має намір реставрувати будівлю, але поки це тільки плани.

Джерело: turystam.in.ua
Розділи: Туристичні новини

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути