chrome firefox opera safari iexplorer

Неподалік Києва знаходяться руїни колись величного палацу

14 грудня 2016 о 12:52

На межі сіл Немішаєво і Мироцьке в Київській області знаходиться садиба Остен-Сакен, яка до сих пір притягує туристів.

Історія садиби Остен-Сакен починається в 19 столітті. У той час її власником був таємний радник граф Карл Сакен. Після його смерті землі і маєток дісталися камергеру Івану фон дер Остен-Сакену, а потім все це відійшло його синові — генерал-майору Карлу фон дер Остен-Сакену.

Садиба Остен-Сакен (або Немішаєвский палац) згодом була продана міністру Російської імперії графу Воронцову-Дашкову. Старожили згадували, що на початку 20 століття Воронцов-Дашков побудував поблизу Мироцака гуральню. Згодом граф вирішує продати свої землі і маєток, тому що вони не приносили ніякого прибутку.

На аукціоні, де садиба Остен-Сакен і навколишні села пішли з молотка, купив собі центральну частину маєтку багатий селянин Андрій Кулик, фігура якого буквально овіяна легендами.

У Немішаєвському палаці розкинувся старовинний парк. За ним протікала річка Орлянка. Через річку був перекинутий дерев'яний навісний місток. На протилежному березі стояла теплиця, у якій розкинувся фруктовий сад.

Садиба Остен-Сакен була оточена красивим парком, де стояла альтанка у формі риб. За радянських часів графський маєток віднесли до селища Немішаєве. У приміщенні дворянської садиби розмістився клуб біохімічного заводу. Одного разу Немішаєвский палац згорів дотла. Згоріли і десятки старовинних речей, які стояли в приміщенні ще з часів Воронцова-Дашкова.

На жаль, з кожним роком садиба Остен-Сакен руйнується все сильніше. Зараз садибу передали в розпорядження церкви, яка має намір реставрувати будівлю, але поки це тільки плани.

Джерело: turystam.in.ua
Розділи: Туристичні новини

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути