chrome firefox opera safari iexplorer

Тури в Карпати на Новий рік: відпочинок за кордоном дешевше?

29 грудня 2016 о 11:40

Вартість тижневого відпочинку в Карпатах на двох осіб стартує від 9290 грн. Чим ближче до Нового року, тим вище ціни, зазначають туроператори. Зараз практично не залишилося місць в популярному Буковелі, але можна знайти в довколишніх селищах.

Які є тури в Карпати і у скільки обійдеться відпочинок в українських горах, дізнавався сайт «Сегодня.ua».

Відпочинок в Буковелі: Єгипет дешевше

З грудня більш-менш доступних цін в Буковелі не залишилося. Зараз мінімальна вартість тижня в карпатському курорті за одну особу- 20 322 грн. Для порівняння: наприклад, тур на тиждень на двох до Єгипту коштує від 12 тис. грн у чотиризірковому готелі.

«Я вже кілька років не їжджу в українські Карпати – сервіс залишає бажати кращого, а ціни підвищуються. Дешевше обходяться польські Карпати. Ми з чоловіком вважали, що за тиждень витратили близько 8 тис. грн разом з проїздом і розвагами, в Буковелі нам би все це обійшлося вдвічі дорожче», – розповідає туристка Лілія Островська.

За словами туроператорів, зараз дійсно місць за адекватною вартістю в Буковелі не залишилося, можна спробувати шукати житло в довколишніх селищах, щоб з них добиратися до гірськолижного курорту. Але в такому випадку краще мати власний автомобіль.

png

«Тури до Буковелю почали запитувати ще з вересня. Склалася така ситуація, що зараз нічого не можна знайти – все вже заброньовано, місць практично немає до 15-18 січня і ціни досить високі. Емірати з перельотом обійдуться дешевше. Пропонуються прилеглі селища, для тих, хто на своєму автомобілі і може їздити до самого комплексу і їздити на лижах і користуватися іншою інфраструктурою комплексу. На жаль, цей комплекс – єдиний може запропонувати таке розмаїття розваг і має розвинену інфраструктуру», – розповідає керівниця одного з офісів туркомпанії «Поїхали з нами» Вікторія Лонська.

Драгобрат і Славське: дешевше, але без комфорту

Серед карпатських курортів популярністю користуються гірськолижні Драгобрат і Славське. Вони значно поступаються Буковелю за інфраструктурою та кількістю розваг, але на порядок дешевше. Наприклад, ціни на тури до Славського починаються від 8000 грн на тиждень за двох.

«За цінами на проживання, харчування, катання на лижах, санях і сноубордах Драгобрат значно дешевше, але є і свої мінуси. Траси на Драгобраті менш підготовлені, крутіші і вимагають більшої підготовки. Також недостатньо ресторанів і кафе, через що там постійні черги», – говорить Вікторія Лонська.

У Славському ціни нижчі, ніж в Буковелі і Драгобраті, а траси переважно для новачків. Через низьку вартість цей курорт завжди багатолюдний. Щоб заощадити, можна замовляти тури через Львів, кажуть туроператори. Але тоді доведеться багато часу проводить в дорозі, і всього кілька днів в горах, інше – екскурсії.

Наприклад, зараз пропонуються тури на тиждень в Карпати з відвідуванням музеїв і замків Закарпаття та з одноденною екскурсією у Львові. Такий тур з однієї людини обійдеться в 4645 грн без урахування вартості квитків до музеїв, а також обідів.

«Можна, звичайно, знайти і за 5 тис. грн, наприклад, це автобусні тури зі Львова, де цілеспрямовано їде ціла група з екскурсією у Львові, кілька днів проводять на лижах, проходять екскурсії і повертаються до Львова. В принципі, під будь-який гаманець можна знайти пропозицію», – зазначає Вікторія Лонська.

Чому відпочинок за кордоном дешевше?

Однозначно сказати, чому відпочинок в Україні на Новий рік обходитися дорожче, туроператори не можуть.

Однією з причин є високий попит – незважаючи на високу вартість турів, місць практично ніде не залишилося. Тобто, наповненість готелів демонструє, що українців влаштовує і сервіс, і ціни.

А по-друге, за останні кілька років в Україні піднялися комунальні тарифи. За словами директора Центру розвитку туризму Володимира Царука, цей різкий ріст комуналки і призвів до завищених цін.

Але підняття вдвічі тарифів не пояснює, чому готелі порівняно з жовтнем-листопадом в новорічні свята виставляють ціни з накруткою в 300%.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути