chrome firefox opera safari iexplorer

Українці стали рідше одружуватися і частіше розлучатися

02 лютого 2017 о 10:18

2016 року українці рідше справляли весілля і частіше розлучалися. Такі дані Мін'юсту щодо укладення актів цивільного стану. «Сегодня» дізналася, в яких регіонах країни народ узаконює відносини з найбільшою охотою, а де родини частіше розпадаються.

Якщо 2015 року зменшувалася як кількість шлюбів, так і кількість розлучень, то 2016-го тенденції змінилися. Минулого року в країні утворилося 229,45 тис. нових родин – це на 69,6 тис. менше, ніж роком раніше (299 тис. укладених шлюбів 2015-го).

Стосовно розлучень, то їх число, навпаки, трохи зросло – на 1,2 тис. (35,46 тис. 2016 року проти 34,2 тис. 2015-го). На думку експертів, такі тенденції пов'язані з обстановкою в країні.

«Шлюбів, як і минулого року, менше насамперед через економічні проблеми і пов'язані з ними побутові труднощі: система кредитування житла для молодих родин працює погано, а вартість оренди квартир зростає. Не кажучи вже про те, що саме весілля влетить в копієчку, – пояснює психолог Лілія Вороніна. – А стосовно зростання кількості розлучень, то тут кілька причин. По-перше, родини стали частіше розпадатися через війну на Донбасі: наші бійці повертаються із зони бойових дій з порушеною психікою і фізичними каліцтвами, а для їхніх дружин це часто непосильна ноша. По-друге, зростання цін на все порушує усталений бюджет родин і частіше призводить до побутових конфліктів і, як наслідок – до розлучень. По-третє, через обстановку в країні часто виникають ситуації, в яких один з подружжя хоче переїхати жити до іншого міста або навіть країни, а другий до цього не готовий».

_01_182

Регіонами-лідерами за кількістю весіль і розлучень, як і торік, залишаються Київ, Дніпропетровська та Харківська області. Найрідше оформляють шлюб, як і минулого року, на Луганщині, а розлучаються рідше всього в Закарпатській області (2015-го чемпіоном за міцними родинами була Луганська область).

«Справа в тому, що в Західній Україні люди з великим трепетом шанують сімейні цінності, там в інституцію шлюбу щільно інтегрована релігія, яка не заохочує розлучення. У великих містах люди до цього ставляться простіше, там темп життя вищий, тому і одружуються частіше», – каже психолог.

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути