chrome firefox opera safari iexplorer

Оточення Порошенка хоче побудувати житловий комплекс у буферній зоні Києво-Печерської лаври?

08 лютого 2017 о 12:33

Голова Оргкомітету всеукраїнської акції «7 чудес України» Микола Томенко висловив обурення щодо інформації про наміри побудувати житловий комплекс у буферній зоні Києво-Печерської лаври, яка є одним із 7 чудес України.

«Зважаючи, що Києво-Печерська лавра є об’єктом списку Світової спадщини ЮНЕСКО, цікаво: ЮНЕСКО в курсі про 11-поверховий комплекс Порошенка-Кононенка-Григоришина?!», — написав М. Томенко на своїй сторінці у Фейсбуці, реагуючи на відповідну публікацію.

Нагадаємо, як з’ясували журналісти програми «Схеми», територію колишньої взуттєвої фабрики «Київ», що розташована навпроти Великої дзвіниці Києво-Печерської лаври, планують забудувати житловим комплексом.

Відповідно до проекту детального плану території, який отримали журналісти, на території колишньої фабрики «Київ» (вулиця Лаврська, 16) заплановано зведення комплексу загальною площею будівель на 115 035 квадратних метрів, 8-11 поверхів заввишки.

Департамент архітектури Київської міськдержадміністрації вже підтримав ідею «функціонального перетворення території колишніх промислових підприємств і розміщення на них житлово-громадської забудови», хоча, за чинним генпланом, до 2020 року тут знаходиться територія промисловості.

Журналісти з’ясували, що інвестором розробки плану є благодійний фонд Збереження національної архітектурної спадщини. Його засновниками є екс-керівник Державного управління справами, а тепер заступник голови фракції партії Блок Петра Порошенка Сергій Березенко і його однопартієць Олександр Бригинець.

Земля, на якій планується будівництво, віддана в оренду до 2027 року фірмі ТОВ Підприємство Київ.

Інтернет-видання Наші гроші, проаналізувавши структуру власності цієї фірми, виявило в ній компанії, пов'язані з колишнім бізнес-партнером Петра Порошенка Костянтином Григоришиним, співкерівником виборчого штабу БПП Давидом Жванією та ще одним давнім бізнес-компаньйоном Порошенка Олегом Гладковським.

«На території колишньої фабрики розташований штаб партії БПП-Солідарність, Міжнародний інвестиційний банк, найбільшою часткою якого володіє Петро Порошенко. Тут же розташований офіс фірми Енергетичний стандарт (Україна) російського бізнесмена Костянтина Григоришина», — йдеться в розслідуванні.

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути