chrome firefox opera safari iexplorer

На Тернопільщині представили макети втрачених храмів

16 квітня 2011 о 10:00

У Тернополі в обласному краєзнавчому музеї напередодні Великодня відкрили виставку копій дерев’яних церков львівського майстра Михайла Яськовича «Дерев’яна сакральна архітектура».

Під час відкриття виставки автор робіт повідомив, що із представлених на виставці пам’яток архітектури більшість уже не існує. «Із виготовлених мною 128 макетів дерев’яних церков більшість втрачено — знищено вогнем чи повінню, зруйновано більшовицькою владою», — зазначив М.Яськович.

Загалом на виставці представлено 128 експонатів, більшість з яких — точні копії гуцульських, лемківських, бойківських, подільських дерев’яних храмів ХVІІ-ХІХ століть, зведених без жодного цвяха. Є серед них і макети храмів Тернопільщини, зокрема церква Вознесення, що в Чорткові, будівництво якої датується 1770 роком.

Над кожною церквою Михайло Яськович працював два-три місяці.

Діятиме виставка до 30 квітня.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути