chrome firefox opera safari iexplorer

«Реставрація будівлі Центральної Ради – найкращий пошанівок нашої історії та її творців», — Микола Томенко

17 березня 2017 о 13:22

В день 100-річчя від створення Української Центральної Ради – першого  українського парламенту, що став на чолі  Української Національної Революції 1917-20р.р. – лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко привертає  увагу  влади  й суспільства  до  катастрофічного стану, в якому перебуває історична будівля УЦР.

У зверненні до Київського міського Голови Віталія Кличка  політик зазначає, що будинок на Володимирській, 42 ( нині Київський міський Будинок учителя), де 17 березня 1917р.  була утворена Центральна Рада, в якому працювали  Голова Центральної Ради Михайло Грушевський та перший Прем’єр-міністр УНР  Володимир Винниченко, де ухвалювалися документи, що визначали майбутнє України, — потребує негайного ремонту.

«Природньо було би в цій будівлі розташувати Музей Центральної Ради, відвідуючи який,  люди  могли б відчути живий подих того буремного часу, опинитися  в атмосфері національного піднесення, боротьби та праці в ім’я України, — коментує своє звернення  М. Томенко. — Натомість нині Будинок  учителя, історична пам’ятка загальнонаціонального значення, — перебуває в  аварійному стані. Через небезпеку для життя людей, держпожежнагляд, наприклад, заперечує  проти проведення заходів у  частині його приміщень».  

    У своєму зверненні до столичного очільника М.Томенко наполягає на негайному  проведенні ремонтно-реставраційних робіт у Будинку вчителя.

«Відновлення будівлі Центральної Ради є найкращим пошануванням нашої    історії  та її творців», — наголошує  Микола Томенко.

Розділи: Суспільство

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути