chrome firefox opera safari iexplorer

Суд Шокіна – це гра Порошенка, пенсійні проблеми чи фейк?

29 березня 2017 о 11:36

Коментуючи в ефірі «Еспресо.TV» намагання екс-генпрокурора Віктора Шокіна через суд поновитися на посаді, лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко сказав, що у такого інформаційного приводу може бути три причини: політична «спецоперація» Петра Порошенка, наслідки пенсійного віку фігуранта скандалу або традиційне відволікання уваги суспільства.

На думку Миколи Томенка, метою першого варіанту є повернення на посаду у «тихому», судовому порядку Віктора Шокіна як більш перевіреного та надійного генерального прокурора, а Юрія Луценка спрямувати на іншу, більше потрібну для Президента посаду, при цьому оминаючи невигідні для влади голосування у Верховній Раді про причини звільнення нинішнього генпрокурора і обговорення кандидатури нового.

А другу версію – про більш «справедливий» механізм звільнення та призначення більшої пенсії (зважаючи на те, що В. Шокіну у цьому році виповнюється 65 років, а відтак обійняти посаду генерального прокурора він не може через досягнення граничного віку) – можна оцінювати як певні психосоціальні проблеми у зв’язку з триманням статусу пенсіонера.

«До речі, нагадаю, що свого часу Верховна Рада задовольнила заяву Віктора Шокіна про його звільнення із займаної ним посади за власним бажанням, проголосувавши 289-ма голосами. Звичайно, можна використати прецедент «тричі генпрокурора» Святослава Піскуна, який успішно поновлювався на посаді, аргументувавши це тим, що його звільняли під час лікарняного, але тоді це буде можливим лише за умови, що вся ця ситуація – політична «багатоходівка» з дозволу Президента. Адже ні для кого не є таємницею, що судові рішення в системі Вищого адмінсуду, повʼязані з кадровими призначеннями, приймаються лише за згоди П. Порошенка», — зауважив М. Томенко.

На його думку, також має право на життя і третя версія подій, коли вже традиційно, щоб відволікти увагу суспільства від серйозних соціальних та економічних проблем (чергове підвищення тарифів, торгівля влади з так званими ДНР та ЛНР, проблеми з е-декларуванням, несхвалення дій Порошенка міжнародною спільнотою тощо) увага громадян на кілька тижнів «перемикається» на будь-яку штучно створену чи фейкову новину.

«А тому, саме за характером судового засідання щодо Шокіна 10 квітня можна буде сказати, ця історія – це гра Порошенка, пенсійні проблеми Шокіна чи просто чергове перемикання уваги суспільства», — підсумував Микола Томенко.

Розділи: Політика

10 квітня

Інші дати
Микола Касьян
1937 –  український лікар, родоначальник мануальної терапії в СРСР та Україні.
Розгорнути
Народився Віктор Близнець
(1933, с. Володимирівка Кіровоградської обл. - 1981) - український письменник. Переказав для дітей "Повість минулих літ". Автор книжок "Ойойкове гніздо", "Паруси над степом", "Древляни", "Звук павутинки", "Женя і Синько", "Як народжується стежка", "Земля світлячків", "Людина в снігах" та ін.
Розгорнути
Народився Петро Нестеровський
(1914, м. Варшава, Польща - 1998) - український драматург, театральний критик. Автор п'єс "В дорозі", "Гірська балада", кіноповісті "Юність Заньковецької". За йогго сценаріями знято фільми "Леся Українка", "Михайло Коцюбинський".
Розгорнути
Народився Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Мстислав (Степан Іванович Скрипник)
(1898, м.Полтава – 1993) - український церковний діяч, Патріарх УАПЦ, Перший Святійший Патріарх УПЦ-КП.
«Наявність кількох православних церков є дійсністю під сучасну пору. Це нездоровий стан. Главам цих Церков треба зійтися і побути разом так довго, аж поки не знайдуть усього потрібного для об’єднавчого Акту. А потім, на Соборі обрати одного предстоятеля, Патріарха Київського і всієї України» (Патріарх Мстислав)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...