chrome firefox opera safari iexplorer

Львів п’ять днів святкуватиме свій 761-й день народження

25 квітня 2017 о 15:23

Розпочнеться масове гуляння, що охопить чи не всі райони міста, у п’ятницю, 5 травня.

На різних локаціях Львова, в тому числі й в аеропорту, духові оркестри зустрічатимуть всіх музикою. Приїдуть музиканти з Києва та Польщі, повідомляє Zaxid.net. 

В парку «Горіховий гай» молодь з обділених сімей області розважатиметься на фестивалі «Лютин».

А вже наступного дня, на святого Юрія, патрона міста Лева, буде урочиста сесія. На ній відзначать почесних львів’ян, шляхетні родини.

Водночас містом в час святкової ходи від проспекту Шевченка до площі Ринок візьмуть участь кращі музичні, фольклорні, танцювальні колективи.

«В сукупності ми очікуємо 500-600 учасників цього фестивалю. Після святкової ходи будуть маленькі локальні виступи на площі перед пам’ятником Міцкевичу і перед пам’ятником Данилу Галицькому», ― уточнив куратор музичного фесту «Королівський Лев» Андріян Леськів.

Традиційно Король Данило передасть ключі від міста меру. В Парку культури виступатимуть незрячі з оркестром на концерті «Відчинилося життя». Цікавинки готує Театр Лесі Українки, капела «Дударик». Головний концерт ― у неділю, 7 травня, на площі Ринок від оркестру «Інсо-Львів». Подивує на Валах мистецький фестиваль «NEWWAVEEXHIBITION2017».

«Моя команда налічує більш, ніж 300 людей з 16 областей України. З листопада ми почали шукати по Україні художників, молодих митців, які пропонують нові форми мистецтва. Йде мова про візуальне мистецтво, музику, кіно, театр. Той самий запах, смак ― це також є мистецтво. Те, що ви побачите в нас, на нашому фестивалі, такого Україна ще не бачила», ― заінтригувала директор фестивалю «NEWWAVEEXHIBITION2017» Олена Роюк.

Детальна програма святкувань на сайті lviv.travel.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути