chrome firefox opera safari iexplorer

Опішня запрошує на Фестиваль гончарства

02 червня 2017 о 11:26

1 липня 2017 року в Українській Гончарній столиці – містечку Опішному в Полтавщині, завирує грандіозна подія – Національний фестиваль гончарства. 

Масштабне культурно-мистецьке дійство відбудеться в рамках ІХ Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг–2017».

Щороку фестиваль відроджує гончарні традиції, пошановує гончарську професію й творчий доробок українських мистців кераміки, єднає всіх небайдужих до плекання національних духовних скарбів.

Програму феєричного дійства складуть:

  • ФОЛЬКЛОРНИЙ ФЕСТИВАЛЬ, що презентує фольклорні колективи й естрадні етногурти України;
  • ДЕВ’ЯТИЙ МІЖНАРОДНИЙ МИСТЕЦЬКИЙ ЯРМАРОК «Гончарний Всесвіт в Україні – 2017» («PotteryUniverseUkraine–2017»)! Годі шукати кращого місця, де водночас можна зустріти КРАЩИХ МИСТЦІВ України – гончарів, художників-керамістів, майстрів інших видів народного мистецтва, а також науковців, колекціонерів та підприємців! В Опішному ярмаркові традиції відроджуються як національна культурна автентика!
  • СЬОМИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС ГОНЧАРСЬКОГО БОДІПЕЙНТІНГУ «BodyCeramicFestUkraine» – дивовижна мистецька акція, спрямована на пізнання гончарських традицій через декорування тіла людини на гончарську тематику;
  • виставка творів учасників СЬОМОГО Національного ковальського фестивалю «ВакулаФЕСТ-ХХІ», яка демонструє високомистецькі твори ковальства на тему гончарства й відроджує традиції ремесла металу та вогню;
  • ВИСТАВКИ КЕРАМІКИ в Мистецькій галереї Центру розвитку духовної культури, мистецькі проекти художників-керамістів, майстрів-гончарів, ковалів;
  • МАЙСТЕР-КЛАСИ з гончарства, ковальства та інших народних ремесел;
  • НАРОДНІ ДИТЯЧІ РОЗВАГИ;
  • УКРАЇНСЬКА КУХНЯ.

 

Координати Фестивалю:

Дата проведення – 1 липня 2017 року, початок о 10.00 год.

Місце проведення – Центр розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (вул. Явдохи та Гаврила Пошивайлів 3, Опішне, Полтавщина).

Контакти організаторів:

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному

адреса: вул. Василя Кричевського, 102, Опішне, Полтавщина, 38164;

тел./факс (05353) 42416, 42417, 42415; моб.тел. (067) 557 47 57;

e-mail: opishne-museum@ukr.net;

сайти: http://www.opishne-museum.gov.ua/https://www.facebook.com/MuseumOfPotteryInOpishnya

Відеопрезентація Фестивалю в Youtubehttps://www.youtube.com/watch?v=qlP3sWJteEw

 

Національний фестиваль гончарства в Опішному стане справжнім відкриттям на мапі незабутнього відпочинку і незабутніх вражень!

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути