chrome firefox opera safari iexplorer

За багаття в лісі – штраф від 50 до 170 гривень

19 квітня 2011 о 10:42

У зв'язку з відсутністю дощів, стлична міська влада оголосила початок пожежонебезпечного періоду. А це може обернутися для городян зіпсованими святами.

Зокрема, заборонять в'їзд в ліси і парки на території міста — усі неофіційні дороги, крім транзитних, будуть перериті або перекриті шлагбаумами, пише «Комсомольська правда».

А співробітники лісгоспів разом з пожежниками почнуть нести цілодобове чергування, тож охочим посмажити шашлики буде непереливки.

Не вдасться відпочити і за межами столиці — у лісах області, бо там заборона на розведення вогню діє вже два тижні. Стежать за цим суворо, бо тільки за одні вихідні співробітникам МНС доводиться гасити до сотні пожеж.

«І на Великдень, і на травневі свята підрозділи МНС Києва будуть працювати в посиленому режимі — проводити роз'яснювальну роботу серед відпочиваючих і разом зі співробітниками МВС патрулювати лісопаркові господарства. До речі, в кожному з них є обладнані зони для пікніка — тільки там можна розводити багаття, в інших місцях це заборонено», — пояснив в.о. начальника відділу зв'язків з громадськістю МНС Києва Олександр Хорунжий.

Тим часом у «Київзеленбуді» кажуть, що порушників штрафуватимуть згідно з Адміністративним кодексом — за розведення багаття в лісі доведеться заплатити від 50 до 170 гривень.

«На сьогодні в місті облаштовані 40 зон для пікніків на площі понад 5 тисяч гектарів. Там є лісові меблі: пеньки-стільці, столики, в деяких є будиночки і дитячі майданчики. Але розводити вогонь можна не скрізь, а тільки там, де стоять мангали або є огороджене камінням місце для вогнища», — розповіли в прес-службі «Київзеленбуду».

До речі, наявність мангалів залежить і від виду лісу: у хвойних їх немає взагалі, а в листяних — тільки в безпечних зонах.  

Так, на сьогодні пікнік-зони у столиці облаштовані у парках «Дружби народів», «Перемога», «Біличі», затоці «Собаче гирло».

Також відпочити можна на трасі Київ — Чернігів поряд з постом ДАІ (пікнік-зона «Придорожня»), вул. Братиславській («Берізка»), вул. Новоросійській («Веселка»), вул. Жуковій («Здоров'я»), траса Київ — Бориспіль біля в'їзду в лісництво («Тростянець» і «Дубки»), вул. Зрошувальній («Ялинка»), трасі на село Зазим'я («Біла Діброва»), трасі Київ — Чернігів біля села Калинівка («Калинівка»), по трасі Київ — Чернігів перед Броварами («Зелена галявина»), по дорозі на село Пухівка («Пухівка»), Житомирській трасі («Світ», «Нивки», «Святошино») та інші.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути