chrome firefox opera safari iexplorer

Discovery Channel покаже фільм про Чорнобиль

21 квітня 2011 о 09:03

26 квітня, в 25-ту річницю чорнобильської катастрофи, о 20:05 в ефір Discovery Channel вийде документальний фільм «Битва за Чорнобиль» режисера Томаса Джонсона. Про це повідомила піар-служба представництва Discovery в Україні.

«Глядачі дізнаються факти, які ретельно замовчувалися урядами різних країн світу, і вони побачать унікальні архівні кадри, зняті на місці подій», — йдеться в повідомленні. Також в картині зняті показання очевидців: ліквідаторів аварії, мешканців Чорнобиля та Прип'яті, лікарів і генетиків, енергетиків та представників влади. Зокрема, в «Битві за Чорнобиль» вийде інтерв'ю з Михайлом Горбачовим, який особисто розповість про те, що відбувалося в Кремлі з того моменту, як прийшла звістка про аварію.

У фільмі використані матеріали з архівів студії «Телекон» (Київ), Інституту Курчатова (Москва), Інституту Жукова (Москва), «Чорнобиль-інформу» (Київ), 4 фотографії з конференції у Відні, 3 фотографії Чорнобиля з супутника, запис виступи професора Пеллеріна в Парижі, фрагменти документальних фільмів «Гарантія 30 років» Волчакова і «Дзвін Чорнобиля» Роллана Сергієнка, фрагменти радянських новинних програм.

У фільмі беруть участь Юрій Корнєєв, Михайло Горбачов, Ігор Костін, Володимир Гребенюк, Юлія Мартиненко, Ханс Блікс, Микола Антошкін, Наталія Надєждіна, Василь Нестеренко, Володимир Наумов, Андрій Нассонов, Володимир Амелков, Микола Тараканов, Лев Бочаров, Олександр Федотов, Алла Ярошинська.

 

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...