chrome firefox opera safari iexplorer

Донька Ліни Костенко видала книгу про Чорнобиль

05 травня 2011 о 10:07

У Італії видали книжку про Чорнобиль. Упорядниця — дочка письменниці Ліни Костенко, лауреат Шевченківської премії — Оксана Пахльовська.

Назва видання — «Зоря на ім'я Полин: пам'ятаючи Чорнобиль». До нього увійшли праці італійських та українських дослідників Чорнобильської катастрофи, малюнки дітей-очевидців трагедії, а також перекладені італійською мовою вірші Ліни Костенко та її кіносценарій «Чорнобиль: Тризна». Книгу, видану на італійські кошти, незабаром презентують у Римі. Розрахована вона на широкого читача, передусім учнів італійських шкіл.

Оксана Пахльовська, автор-упорядник книги про Чорнобиль, дочка Ліни Костенко: «Це по своєму вікно у те, що є для Італії Чорнобильська тема, тобто ця книжка це віконце у можливість розуміння України як частини європейського болю, європейської розгубленості».

Ліна Костенко, письменниця:   «Я понці зі їхньою Фукусімою через місцяць вибачилися, що вони дещо приховали від народу, що сталося з атомною станцією, з Фукусімою. У нас 25 років... на 25-му році я читаю статті, що ми й досі не знаєм правду про Чронобиль. Ті самі балачки, що й були 25 років тому».

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути