chrome firefox opera safari iexplorer

На Львівщині згоріла дерев’яна церква XVII століття

25 квітня 2011 о 14:22

Вночі, з 24 на 25 квітня, в с. Переволочна Буського району Львівської області згоріла дерев’яна церква Успення Пресвятої Богородиці (УГКЦ) з дзвіницею, датована XVII ст, пам’ятка архітектури національного значення. Про це повідомляє РІСУ.

За інформацією Львівської ОДА, на місці події працює слідча група Головного управління МНС у Львівській області та Управління охорони історичної та культурної спадщини Львівської ОДА.

Церква була перенесена до с. Переволочна з с. Ярославця у 1754 р. Богослужіння в ній відбувалися до 1960 р., коли вона була закрита радянською владою і перетворена на краєзнавчий музей. 1988 р. її відкрили для богослужінь.

Як повідомляє сайт «Дерев’яні церкви Львівщини», будівля храму була тризрубна, триверха, до південної стіни вівтаря прибудована ризниця, від заходу до бабинця рівноширокий присінок. З півночі, півдня і, частково, сходу церкву оточувало широке опасання на дерев`яних стовпах, які опираються на бетонний фундамент (раніше були дерев`яні бруси). Під опасанням можна було побачити не захищений зруб — сьогодні не частий випадок. Стіни надопасання покриті фарбованим гонтом. Стіни прибудов вертикально шальовані дошками з лиштвами. Три світлові восьмерики накриті шоломовими банями, які завершують ліхтарі з маківками. Форма стрімких верхів (над бабинцем і вівтарем) робить силует церкви дуже виразним і незабутнім. На південний-захід від святині була розташована дерев`яна триярусна дзвінниця, накрита шатровим дахом.

Нагадаємо, в Львівській області на обліку є близько 600 дерев’яних церков та дзвіниць.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути