chrome firefox opera safari iexplorer

Колочава: Унікальне “шафранове” село на Закарпатті

12 квітня 2018 о 10:30
uaua.world

Село Колочава – унікальний туристичний об’єкт на Закарпатті – у цей період вкривається фіолетовим килимом шафранів

З різкою зміною погоди і початком активного весняного цвітіння на Закарпаття потроху з’їжджаються туристи. Та мінлива цьогорічна весна вносить свої корективи і охочим побачити фіолетові поля – цвітіння шафранів (крокусів) – варто поспішати.

Долини крокусів можна знайти у селі Колочава. Цей населений пункт Закарпаття неодноранзово потрапляв у рейтинги обов’язкових для відвідування сіл України.

Тут десять музеїв і 20 пам’ятників. У Колочаві активне туристичне життя – фестивалі, автентика, місцевий колорит. Розташована Колочава в Міжгірському районі у мальовничій Тереблянській долині, що в 30 кілометрах від озера Синевир. Крокуси – одна з причин їхати у Колочаву.

Цей населений пункт є найдовшим селом в Україні, протяжність якого складає понад 15 кілометрів. Колочава – село пам’ятників, музеїв, пам’ятних знаків. Найвідоміший музей-скансен колочавської архітектури та побуту “Старе село”, музеї “Колочавська вузькоколійка” та “Колочавський бокораш”.

Також можна відвідати педагогічні музеї “Радянська школа” та “Чеська школа”, історико-військові музеї “Лінія Арпада”, музей-меморіал “Воїнам-інтернаціоналістам” та музей місцевих повстанців “Бункер Штаєра”, музей-пам’ятку барокової архітектури кінця XVIII століття “Церква Святого Духа” та шкільний етнографічний музей Івана Ольбрахта.

Фото: Олеся Смирнова

Джерело: zak.depo.ua

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути