chrome firefox opera safari iexplorer

Село із Закарпаття потрапило до міжнародного туристичного маршруту

30 листопада 2017 о 09:00

У центрі закарпатського села Велятино, що в Хустському районі, встановили незвичайну мармурову скульптуру.

Статую було створено під час IV Міжнародного скульптурного симпозіуму, що відбувавсяв замку Сент-Міклош в Чинадієво Мукачівського району, повідомляє Mediakhust.

За умовами заходу, автор повинен був подарувати скульптурний витвір будь-якому населеному пункту – скульптор Іван Дем’ян вирішив прикрасити своєю роботою рідне село Велятино.

Скульптура – символічне зображення вчительки. За словами автора, йому хотілося увічнити в камені саме педагога, бо, на його переконання, вчителі дають дорогу в життя кожному і заслуговують на повагу з боку суспільства.

Під час урочистого відкриття композиції, організатор скульптурного симпозіуму Петро Матл заявив, що відтепер село включене до Міжнародного скульптурного туристичного маршруту.

Як повідомляє Zruchno.Travel, Велятино – не перший населений пункт, який став частиною масштабного проекту – Міжнародного скульптурного туристичного маршруту.

«Уже після другого симпозіуму ми почали створювати карту так званого скульптурного шляху, аналогічного, наприклад, винному шляху Закарпаття. Спочатку на цій карті був представлений тільки Берегівський район, але в подальшому шлях став розвиватися і вже навіть вийшов за межі області. Одна зі скульптур, виготовлених на попередніх симпозіумах, встановлена в місті Стрий на Львівщині і ще одна – в селі Тарпа в Угорщині. Але більшість скульптур все ж встановлюється в закарпатських селах», — розповів про проект Матл.

Розробники маршруту впевнені, що він допоможе розвивати зелений туризм, популяризувати закарпатські мальовничі села.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути