chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві горів Труханів острів

27 квітня 2011 о 18:09

Суха погода та недбалість великої кількості відвідувачів упродовж пасхальних свят стало причиною десятків лісових пожеж на Трухановому острові у Києві.

Протягом пасхальних днів від вогню сильно постраждала південна частина острова, де збереглися найбільш цілісні природні ландшафти, та де зростають рідкісні рослини. Вогнем знищено ділянки п’ятдесятирічної сосни та майже суцільно підлісок, стовбури деяких дерев ушкоджені на висоту понад три метри, знищені місця гніздування птахів.

Суцільні ліси півдня острова у деяких місцях зараз нагадують величезне згарище. За характером пожеж можна з впевненістю сказати, що це умисні підпали, коли відпочиваючі на острові громадяни заради розваги підпалюють суху траву.

«Київ виявився повністю неготовим до пожеж, — прокоментувала активістка молодіжного відділення Національного екологічного центру України, магістр екології Вікторія Іванець. – Нещодавно очільники Києва заявляли, що місто підготувалося до гасіння лісових пожеж, а насправді виходить, що міська влада не знає, як приборкати пожежу в парку в центрі міста».

Вікторія каже, що посилатися на суху погоду та безконтрольність масового відпочинку міській владі дуже зручно. Водночас, роботи з упередження пожеж майже не були проведені, відсутні мінералізовані смуги, які могли би завадити поширенню лісової пожежі, та й загалом, пожежі гасять вручну лопатами.

Досі невідомо, хто відповідає за пожежну безпеку на острові, та чому не обмежується в’їзд автотранспорту на острів, тим більше, що на острів веде лише одна дорога.

Майя Заховайко, «Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути