chrome firefox opera safari iexplorer

На Буковині до 70-річчя Івана Миколайчука влаштують етнофестиваль

27 квітня 2011 о 19:05

З нагоди 70-річчя з дня народження українського кіноактора, сценариста і режисера Івана Миколайчука 15 червня у Чернівецькій області відбудеться етнофестиваль «На гостини до Івана».

Як повідомляє ZAXID.NET, свято проходитиме у кількох селах області – Мамаївці, Лужани, Шипинці, Дубівці, Глиниця, Зеленів та Чортория (на майданчику біля музею-садиби Івана Миколайчука).

На фестинах буде представлено традиційну народну буковинську фольклорну культуру, зокрема аматорське пісенне і танцювальне мистецтво, обряди, вироби майстрів декоративно-прикладного мистецтва і народних промислів, національного одягу і вишивок, страв буковинської кухні тощо.

Іван Миколайчук був кінозіркою 60-70-х років. У його доробку 34 ролі в кіно, 9 сценаріїв та 2 режисерські роботи. Його називали обличчям і душею українського поетичного кіно. Найвідоміші картини за участю актора – «Тіні забутих предків», «Білий птах з чорною ознакою», «ВавілонXX», «Пропала грамота», «Захар Беркут» тощо.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути