chrome firefox opera safari iexplorer

У Хотинській фортеці проходить “Битва націй”

02 травня 2011 о 14:28

У Хотинській фортеці проходить другий міжнародний фестиваль історичної реконструкції середньовіччя “Битва націй”.

Цього року у Чернівецьку область завітало сім команд — з Росії, України, Білорусі, Польщі, Німеччини, Італії та провінції Квебек. Гостей та учасників фестивалю зустрічають веселим танком середньовіччя “Сальрелло”.

Учасники з усіх команд розбили коло стін Хотинської фортеці справжнє середньовічне місто. Тут і обладунки готують до бою, і смачно частують середньовічними стравами.

“Зауважте, що все тут середньовічне. Пиво приготовлене за стародавніми середньовічними рецептами, так само, як і квас. Все чудово”, — каже учасник отець Олексій.

Світлана з української збірної зазвичай бере участь у боях. Але цього разу її участь — виготовлення прикрас епохи XIV століття.

“Це намистини по сімферопольському кладу, Золота орда, XIV ст., зберігається в музеї в Москві і намистинки якраз звідти”, — каже член української збірної Світлана.

Вперше на українській середньовічній землі і збірна Італії. До поєдинків гості ретельно готувались, а тому привезли на бої і своїх автентичні обладунки.

“Мої обладунки, які вдягну на бій датуються кінцем XIV століття. Це не суцільна кольчуга, вона складається з пластинок — таку носили саме італійські лицарі епохи середньовіччя”, — каже член збірної Італії Тоні.

Кожен у цих змаганнях знаходить щось для себе. Для одних — це хороша можливість провести час та відпочити, а для інших — спорт та змагання за звання кращого рицаря для своєї дами серця.

“Спортивна складова – це середньовічний бій, який вимагає спортивного підходу. Є і система тренувань і підготовка бійців і на любительському рівні чогось досягнути можна”, — каже капітан збірної Білорусі Іван Кравцевич.

Поєдинки проходять у номінаціях один на один, 5 на 5 та 21 на 21. Середня вага лицарського вбрання сягає 20 кілограмів, де лише меч важить більше двох.

 

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути