chrome firefox opera safari iexplorer

В Олександрії хочуть закрити бібліотеку імені Чижевського

13 січня 2021 о 12:51

Про це на свої сторінці у Facebook повідомив лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко.

«Команда “Рідна країна” вже не перший рік пропонує владі визначити єдині державні стандарти діяльності децентралізованої влади у сфері охорони здоров‘я, освіти, культури, спорту, які нині масово потерпають від анархії та охлократії чиновників нових районів та ОТГ.Адже, цілком очевидно, що саме соціальні та гуманітарні заклади стануть заручниками «українських матросів Железняків» у місцевій владі, для яких власні зарплати і премії та земля місцевих поміщиків, а не охорона здоров’я, освіта чи культура – головний пріоритет діяльності.От і ще одна сумна новина з Олександрії:тут очільники об’єднаного району розпочали свою діяльність із закриття районної бібліотеки імені Дмитра Чижевського. Бібліотека знаменита не лише активною просвітницькою діяльністю, а й тим, що знаходиться у будинку, де народився і жив видатний вчений Дмитро Чижевський.Нагадаю, що Чижевський продовжувач філософської традиції Григорія Сковороди, Памфіла Юркевича й творець концепції «філософії серця» як «характеристичної для української думки»! Про це, між іншим, я описую у своєму дослідженні «Теорія українського кохання».П.С. Команда «Рідної країни» підтримує боротьбу громадськості за збереження бібліотеки й готова всіляко допомогти колективу.П.С.П.С. Найцікавіше у цій сумній історії, що в нинішньому Олександрійському районі успішно діють два професійні футбольні клуби УПЛ з мільйонними бюджетами («Олександрія» і «Інгулець»), а на бібліотеку грошей бізнесу і влади не знайшлося?!»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути