chrome firefox opera safari iexplorer

Як на Черкащині збираються відзначати 150 річницю Івана Піддубного?

12 квітня 2021 о 19:40

Цей спортивний рік на Черкащині присвячений 150-й річниці від дня народження легендарного борця Івана Піддубного. Він шість разів був чемпіоном світу з боротьби і 25 років поспіль залишався непереможним борцем у світі.

Низка різноманітних заходів відбудеться в області з нагоди такого ювілею. Зокрема, обласні чиновники вже провели нараду з підготовки відзначення річниці. Її учасники обговорили організаційні питання з проведення всеукраїнських турнірів, міжнародної конференції та масштабного Свята богатирської сили, аби гідно вшанувати славетного богатиря Івана Піддубного. 

Також на Черкащині з нагоди ювілею планують виготовити ювілейну монету та ювілейну медаль, запровадити галузеву премію Івана Піддубного, випустити інформаційний вісник та кінонарис про богатиря. 

Тож цього року на Черкащині вже відбувся один захід, присвячений 150-річному ювілею з дня народження Івана Піддубного, – Кубок України з греко-римської боротьби в Черкасах, зазначають у Черкаському обласному відділенні Національного Олімпійського комітету України.

Упродовж 2021 року заплановані ще такі заходи:

12-13 серпня – Всеукраїнський турнір з греко-римської боротьби серед дорослих, відбір до чемпіонату світу (Черкаси);14 серпня – Відкритий всеукраїнський турнір з греко-римської боротьби серед дорослих, велика вага (с. Красенівка);жовтень-листопад – Міжнародна конференція Гранд-FILA Київ-Черкаси-Красенівка;8-10 жовтня – Відкритий обласний турнір з греко-римської боротьби серед юнаків (Чорнобай);

22-24 листопада – чемпіонат України з греко-римської боротьби серед дорослих (Черкаси).

Нагадаємо, Іван Піддубний народився 8 жовтня 1871 року в селі Красенівка на Полтавщині (нині це – Чорнобаївський район Черкаської області), в козацькій сім’ї. Тут є його музей і пам’ятник борцю.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути