chrome firefox opera safari iexplorer

Як на Черкащині збираються відзначати 150 річницю Івана Піддубного?

12 квітня 2021 о 19:40

Цей спортивний рік на Черкащині присвячений 150-й річниці від дня народження легендарного борця Івана Піддубного. Він шість разів був чемпіоном світу з боротьби і 25 років поспіль залишався непереможним борцем у світі.

Низка різноманітних заходів відбудеться в області з нагоди такого ювілею. Зокрема, обласні чиновники вже провели нараду з підготовки відзначення річниці. Її учасники обговорили організаційні питання з проведення всеукраїнських турнірів, міжнародної конференції та масштабного Свята богатирської сили, аби гідно вшанувати славетного богатиря Івана Піддубного. 

Також на Черкащині з нагоди ювілею планують виготовити ювілейну монету та ювілейну медаль, запровадити галузеву премію Івана Піддубного, випустити інформаційний вісник та кінонарис про богатиря. 

Тож цього року на Черкащині вже відбувся один захід, присвячений 150-річному ювілею з дня народження Івана Піддубного, – Кубок України з греко-римської боротьби в Черкасах, зазначають у Черкаському обласному відділенні Національного Олімпійського комітету України.

Упродовж 2021 року заплановані ще такі заходи:

12-13 серпня – Всеукраїнський турнір з греко-римської боротьби серед дорослих, відбір до чемпіонату світу (Черкаси);14 серпня – Відкритий всеукраїнський турнір з греко-римської боротьби серед дорослих, велика вага (с. Красенівка);жовтень-листопад – Міжнародна конференція Гранд-FILA Київ-Черкаси-Красенівка;8-10 жовтня – Відкритий обласний турнір з греко-римської боротьби серед юнаків (Чорнобай);

22-24 листопада – чемпіонат України з греко-римської боротьби серед дорослих (Черкаси).

Нагадаємо, Іван Піддубний народився 8 жовтня 1871 року в селі Красенівка на Полтавщині (нині це – Чорнобаївський район Черкаської області), в козацькій сім’ї. Тут є його музей і пам’ятник борцю.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути