chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Хто не шанує свою малу Батьківщину, той по-справжньому не любить і Україну

14 квітня 2021 о 15:19

Фонд «Рідна країна» продовжує пропагувати український світ на Черкащині. Цього тижня команда разом з засновником відвідали малу Батьківщину Миколи Томенка.

«Як відомо, моя родина походить із колись Золотоніського повіту, згодом Чорнобаївського району, а нині знов Золотоніського району Черкаської області.Тому нині наші просвітницькі проекти „Рідної країни“ від «7 чудес України» до «Українська книга — дітям України» та «Здоровим і спортивним бути модно» у гостях у вчителів та учнів Гельмязова та Плешканів, — розповів Микола Томенко під час просвітницької зустрічі, і додав: — До сільських шкіл, бібліотек, будинків культури та лікарень у влади руки доходять лише в часи оптимізації. Тому я переконаний, що той, хто не шанує свою малу Батьківщину, той по-справжньому не любить і Україну».

Також у Гельмязові із керівництвом школи фонд «Рідна країна» домовився про організацію творчого конкурсу для молоді з нагоди 120-річчя відомої поетеси, перекладачки і громадської діячки Наталії Лівицької-Холодної, яка народилася в цьому селі в 1902 році. У Плешканях — про залучення школярів молодших класів до проекту «Рідна країна — безпечна країна» з метою дотримання правил дорожнього руху та захисту життя і здоров‘я дітей на дорогах.

Довідково

Наталя Лівицька-Холодна — донька Андрія Лівицького, мирового судді Золотоноші, члена Центральної Ради від Черкащини, одного із керівників Директорії УНР, Президента УНР в екзилі. Авторка багатьох поетичних збірок, публіцистики на теми української історії, перекладів творів європейських акторів на українську. Про своє ставлення до України читаємо в її збірці «Сім літер»:

«Ти вся моя від Дону до Карпати… Й так солодко ТОБІ одній служити І в пустці серця сім вогненних літер, Твоє ім‘я нести, неначе скарб».

Шануйте свою малу батьківщину! Любіть Україну!

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути