chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні все більших обертів набуває нелегальне працевлаштування

06 травня 2011 о 10:41

Лише впродовж першого кварталу цього року у Львові порушено десяток кримінальних справ проти роботодавців, які відмовляються офіційно працевлаштувати працівника з оформленням всіх необхідних документів.

Найчастіше у такий спосіб порушують закон підприємці у сфері громадського харчування, на автомийках, перукарнях та у мережах дрібного продажу. Практично у кожному закладі, які перевіряли комісії райдержадміністрацій міста, по дві особи працюють без офіційного оформлення. Утім, Львів це лише одиничний приклад, адже ця проблема є актуальною для всієї України, зауважив у коментарі Deutsche Welle голова Центру громадської адвокатури Леонід Тарасенко.

Враховуючи складну економічну ситуацію люди не замислюються над договірними відносинами, а роботодавці зловживають цим, каже юрист. Але найбільша проблема у тому, що люди це роблять добровільно, додав Тарасенко.

Якщо немає жодного документу, навіть цивільного-правового договору, то відстояти свої права у суді буде нереально, запевнив голова Центру. Зрештою, цю проблему створила сама держава, пояснює експерт, бо у такий спосіб підприємці намагаються уникнути непомірно високих податкових відрахувань.

«Відрахування до пенсійного фонду і податкові збори на зарплату є одними з найвищих у Європі. Це приблизно 35 % від всієї зарплати», – каже Тарасенко.

Нерідко люди стають жертвами шахрайства, коли відпрацювавши випробувальний термін не отримали зарплати. Хоча законом передбачено плату у час випробувального терміну. У цих ситуаціях найбільш вразливою є студентська молодь, каже юрист. І додає, що як показує практика, українці є необізнаними зі своїми правами не залежно від віку.

 

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути