chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні все більших обертів набуває нелегальне працевлаштування

06 травня 2011 о 10:41

Лише впродовж першого кварталу цього року у Львові порушено десяток кримінальних справ проти роботодавців, які відмовляються офіційно працевлаштувати працівника з оформленням всіх необхідних документів.

Найчастіше у такий спосіб порушують закон підприємці у сфері громадського харчування, на автомийках, перукарнях та у мережах дрібного продажу. Практично у кожному закладі, які перевіряли комісії райдержадміністрацій міста, по дві особи працюють без офіційного оформлення. Утім, Львів це лише одиничний приклад, адже ця проблема є актуальною для всієї України, зауважив у коментарі Deutsche Welle голова Центру громадської адвокатури Леонід Тарасенко.

Враховуючи складну економічну ситуацію люди не замислюються над договірними відносинами, а роботодавці зловживають цим, каже юрист. Але найбільша проблема у тому, що люди це роблять добровільно, додав Тарасенко.

Якщо немає жодного документу, навіть цивільного-правового договору, то відстояти свої права у суді буде нереально, запевнив голова Центру. Зрештою, цю проблему створила сама держава, пояснює експерт, бо у такий спосіб підприємці намагаються уникнути непомірно високих податкових відрахувань.

«Відрахування до пенсійного фонду і податкові збори на зарплату є одними з найвищих у Європі. Це приблизно 35 % від всієї зарплати», – каже Тарасенко.

Нерідко люди стають жертвами шахрайства, коли відпрацювавши випробувальний термін не отримали зарплати. Хоча законом передбачено плату у час випробувального терміну. У цих ситуаціях найбільш вразливою є студентська молодь, каже юрист. І додає, що як показує практика, українці є необізнаними зі своїми правами не залежно від віку.

 

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути