chrome firefox opera safari iexplorer

«Джура-фест» в Тернополі збере 39 видавництв

09 травня 2011 о 09:48

11-13 травня в Тернопільському драматичному театрі відбудеться книжковий фестиваль “Джура-фест”. Цього року “пофестивалити” до Тернополя приїдуть, зокрема, Тарас Прохасько, Іван Андрусяк, Марія Чумарна, Андрій Бачинський, Влада Прокаєва.

Поспілкуватися з авторами і видавцями та й просто купити книги можна буде упродовж цих днів з 10 до 18 години, повідомили організатори.

Фестиваль організований спільними зусиллями Тернопільської обласної ради, Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільської міської ради, Благодійного фонду “Соломія”, Міжнародної асоціації “Україна і світове українство”, Благодійного фонду Влади Прокаєвої.

Вперше до Тернополя приїдуть видавництва “Розумна дитина”, “Смолоскип”, “Добра читальня”. А також — знову побувають на фестивалі видавництва “Зелений пес”, “Старий лев”, “БАК”, видавництво Києво-Могилянської академії та багато інших. Загалом до Тернополя приїде 39 видавництв, які представлять свої видання, авторів.

Благодійний фонд Влади Прокаєвої “Обдаровані діти — майбутнє України” розробив Всеукраїнський соціально-культурний проект “З книгою в серці” та соціальну фотовиставку “Зірки. З книгою в серці” у рамках проекту. Цю виставку побачать тернополяни, відкриття якої відбудеться 11 травня о 13 годині в «Бункерімуз». Цього ж дня на всіх гостей очікує офіційне відкриття фестивалю о 15 годині та творчий вечір Олександра Смика на малій сцені драмтеатру о 19 годині.

Ще однією “родзинкою” стане вечір співаного слова, що відбудеться в обласній філармонії 12 травня о 18 годині (вхід вільний), де свої пісні виконуватимуть відомі барди. На цей захід приїде спеціальний гість Валерій Маренич, будуть виступати також Сергій Лазо, Леся Романчук, Олег Герман, Руслан Воньо, Наталка Кременчанка, Олександр Смик, отець Василь Брона та багато інших.

13 травня у Тернопільській обласній філармонії для всіх гостей фестивалю і тернополян концерт даватимуть музиканти Тернопільського музичного училища імені Соломії Крушельницької.

 

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути