chrome firefox opera safari iexplorer

У Харкові з пам’ятника зник тризуб

12 травня 2011 о 10:23

У Харкові з пам`ятного знаку, встановленого на честь проголошення державного суверенітету України, зник тризуб.

Цю інформацію підтвердили в центрі зв’язків з громадськістю Головного управління МВС України у Харківській області.

Раніше було розповсюджено інформацію про те, що з пам`ятного знаку, присвяченого проголошенню державного суверенітету України, що розташований в саду імені Шевченка, зник металевий тризуб.

За даними МВС, до саду Шевченка негайно виїхала слідчо-оперативна група на чолі з начальником Дзержинського райвідділу міського управління ГУМВС України у Харківській області полковником міліції Віталієм Даниленком.

Правоохоронці опитали усіх продавців кіосків і кафе біля постаменту.

Проведено ретельний огляд місця події та прилеглої території, а також підготовлено запити до міської ради щодо надання до міліції ескізів пам`ятного знаку.

Працівники міліції також з’ясовують, чи не проводились найближчим часом реставраційні роботи цього постаменту.

Пам’ятний знак на честь проголошення державного суверенітету України в саду Шевченка у Харкові був встановлений на початку 90-х років XX століття коштом тодішнього голови харківської організації Народного руху України Володимира Пасічника.

Пам’ятний знак неодноразово піддавався руйнуванню невідомими, й одного разу кам’яна брила була розбита навпіл. У жодному з випадків зловмисники не були затримані.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути