chrome firefox opera safari iexplorer

Перший національний розпочав мовлення у Росії

13 травня 2011 о 12:57

Перший Національний телеканал почав мовлення в тестовому режимі на території Російської Федерації. Про це повідомляє прес-служба Національної телекомпанії України.

Тестове мовлення здійснюється на платформі НТВ. Після отримання ліцензії російської влади Перший Національний мовитиме постійно, зазначає голова Державного комітету з телебачення і радіомовлення Юрій Плаксюк. За його словами, ліцензія буде отримана вже у поточному році.

«Домовленості про впровадження українського телепродукту в російський ефір були досягнуті на найвищому рівні. І ми раді, що нам вдалося так швидко зреагувати. Це ще одна наша перемога, за якою підуть й інші. Адже українська діаспора надзвичайно поширена у світі. Наша мета — щоб усі українці за кордоном могли дивитися свій національний телеканал», — зазначає генеральний директор НТКУ Єгор Бенкендорф.

Нагадаємо, планувалося, що міжнародна версія Першого національного почне мовлення в пакеті «НТВ+» 30 листопада 2010 року.

Раніше генеральний директор НТКУ Єгор Бенкендорф повідомляв ТК, що міжнародна версія Першого розпочне супутникове мовлення в грудні, а НТКУ збирається звернутися до інших телеканалів з проханням надати на безоплатній основі якісний продукт, зокрема документальні фільми, для трансляції на міжнародному каналі.

Канал іномовлення створений насамперед для виходу на територію Російської Федерації. Нагадаємо, що 5 березня президент РФ Дмитро Медведєв у присутності журналістів пообіцяв Віктору Януковичу сприяти появі одного-двох українських телеканалів в Росії. Згодом в Адміністрації президента України уточнили, що було досягнуто домовленості саме щодо трансляції Першого національного. Пояснення, як це відбуватиметься, дав голова Міністерства зв'язку РФ Ігор Щеголев. На нараді він назвав оптимальним рішенням з точки зору розмірів території Росії розміщення таких каналів на супутниковій платформі «НТВ-Плюс». Тим часом МЗС України рекомендує українським мовникам у Росії підніматися на «Триколор-ТВ» або заходити в кабель замість дорожчого, а відтак, менш масового пакету «НТВ+».

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути