chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві активно просувають російську мову

17 травня 2011 о 15:26

До початку нового навчального року в Києві не буде жодного району, де не було б російськомовного класу або групи в дитячому садку.

Про це заявила начальник главку освіти Віра Горюнова, повідомляє газета «Сегодня».

«Ми не можемо створювати дискомфорт російськомовним дітям. Вони повинні вчитися ближче до свого будинку, в своєму районі. Вже зараз надходять заявки від батьків», — сказала вона.

Зокрема, такі класи з'являться на Дарниці в школі №105, повністю перейде на російську мову школа «Інтелект», йдеться у публікації.

За словами Горюнової, нововведення пов'язане з тим, що в Києві зростає кількість сімей, де батьки хочуть, щоб їхні діти вчили російську. Але кількість україномовних шкіл і дитсадків скорочуватися через це не буде.

«Ми будемо при україномовних садках відкривати російські групи, а школи та садки повністю російськомовні відкривати згідно з поданими заявками», — зазначила вона.

За словами чиновниці, батькам потрібно написати заяву на ім'я начальника районного управління освіти і подати його безпосередньо в РУО або в школу, звідки передадуть в управління. За кількістю заяв сформують класи.

За даними главку, зараз у Києві немає жодного російськомовного дитсадка і лише вісім шкіл з 400 навчають російською.

Крім того, глава Київміськадміністрації Олександр Попов підписав розпорядження про проведення в столичних школах до початку навчального року поточного ремонту, енергозберігаючих заходів, впорядкування прилеглих територій, повідомляє прес-служба КМДА.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути