chrome firefox opera safari iexplorer

Книгарня «Сяйво» — у комунальній власності Києва

17 травня 2011 о 18:09

17 травня Господарський суд Києва повернув приміщення книгарні «Сяйво» до комунальної власності.
Про це повідомляє прес-служба Київської міськдержадміністрації.

«Ми вітаємо таке рішення та сподіваємося на остаточне завершення судових процесів навколо „Сяйва“ найближчим часом. Доля цієї книгарні вже давно вийшла за рамки суто приватизаційного конфлікту», — заявив заступник глави КМДА Олександр Пузанов.

«Сяйво» — це не тільки символ грабіжницької приватизації комунального майна, що відбувалася в Києві в останні роки, але й символ зневаги культурними потребами киян на користь несумлінного бізнесу", — зазначив він.

«Тому, після завершення судових процесів, у цьому приміщенні знов буде відкрито книгарню», — запевнив чиновник.

Як відомо, приміщення книгарні було продано у вересні 2009 року на підпільному аукціоні компанії «Абріль-Студіо» за символічну ціну (менше 300 тисяч доларів).

Потім група людей на чолі із зятем Черновецького — В'ячеславом Супруненком, депутатом Денисом Комарницьким та їх другом Ростиславом Корнієнком силовим чином захопили книгарню.

Усе це сталося незважаючи на укази, закони, постанови Верховної Ради на підтримку українського книговидання та книгорозповсюждення

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути