chrome firefox opera safari iexplorer

Національний заповідник «Глухів»

  • 41400 Сумська обл., м. Глухів,
    вул. Шевченка, 30
Про музей:

Національний заповідник «Глухів» охоплює територію 75 га центральної історичної частини та ділянки природного ландшафту м. Глухова. Він здійснює нагляд за 50 об’єктами культурної спадщини, розташованими на його території та в охоронних зонах, 36 з яких є пам’ятками історії, архітектури та містобудування. 5 пам’яток («Миколаївська церква» (1693—1695), «Київська брама Глухівської фортеці» (1766—1769), «Спасо-Преображенська церква» (1765), «Трьох-Анастасіївська церква» (1893), «Учительський інститут» (1874) занесені до Державного реєстру національного культурного надбання, 31 пам’ятка – місцевого значення.

На балансі заповідника знаходиться 5 пам’яток архітектури: «Дворянське зібрання» (1811), «Будинок П.Лютого» (кін. ХІХ ст.), «Банк М.Терещенка» (кін ХІХ ст.), «Київська брама Глухівської фортеці» (1866—1869), «Садибний будинок Кочубеїв» (1904). До його складу входить музей археології, створений у 2008 р.

Заповідник здійснює екскурсійну діяльність за 15 маршрутами.

 

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...