chrome firefox opera safari iexplorer

Монумент «Дзвін Скорботи»

  • Сумська обл., Путивльський р-н, с. Нова Слобода


Про музей:

На відстані 22 км від районного центру м. Путивль розкинулось село Нова Слобода, яке називають «українською Хатинню».

7 липня 1942 року гітлерівські карателі вбили 586 мешканців села, не жалючі ні старих, ні жінок, ні дітей. Окупанти помстилися новослобідчанам за допомогу партизанам з’єднання Ковпака та Руднєва.

У 2004 році в селі Нова Слобода відбулося відкриття монументу «Дзвін Скорботи». Автор: Анатолій  Іванович Дейнека, заслужений архітектор УРСР.

Основним об’єктом монументу є споруда у вигляді каплиці. Інтер’єр стриманий: угорі настінний розпис – ікона Спас Нерукотворний. У центрі знаходиться майстерно вирізьблена з дерева ікона Пресвятої Богородиці та  свічник для поминання. За християнським звичаєм бажаючі можуть поставити свічку за упокій душі загиблих. Урочисто і разом з тим трагічно звучить духовна музика Дмитра Степановича Бортнянського.

В каплиці  також експонується постійно діюча фотовиставка «Життя триває». 

На мармурових плитах, вмонтованих у стіни, викарбувані імена новослобідців, життя яких обірвалося у той жахливий день.

 

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...