chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні День скорботи і вшанування памяті жертв війни в Україні

22 червня 2013 о 14:49

Цей день став останнім для багатьох радянських громадян у далекому 1941 році. Віроломний напад фашистської Німеччини на Радянський Союз поклав початок Великії Вітчизнянії війні.

На цій війні за нашу Батьківщину поклали своє життя мільйони людей заради тих, хто живе зараз.

22 червня 1941 року — одна із самих сумних дат в нашій історії, початок Великої Вітчизняної війни.

В Україні цей День закріплений, відповідно до Указу Президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року і носить назву «День скорботи і вшанування памяті жертв війни в Україні».

Цей день нагадує нам про всіх загиблих, закатованих у фашистській неволі, які померли в тилу від голоду та поневірянь.
Ніхто не забутий, ніщо не забуто. Ми сумуємо за всіма, хто ціною свого життя виконав святий обов’язок із захисту Батьківщини.

У багатьох країнах у цей день приспускають державні прапори і згадують цю війну...

22 червня о 10:00 Верховною Радою України запроваджено всеукраїнську хвилину мовчання з метою вшанування пам’яті загиблих у Великій Вітчизняній війні (Постанова № 8539 від 20 травня 2011 р.).

22 червня кожного року має обмежуватися трансляція розважальних програм, а о 10.00 на хвилину мовчання повинна перериватися трансляція радіо і телепередач.  

«Рідна країна»

Розділи: Традиції

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути