chrome firefox opera safari iexplorer

Державний історико-культурний заповідник «Посулля»

  • 42020 Сумська обл., Роменський р-н, с.Пустовійтівка


Про музей:

Державний історико-культурний заповідник «Посулля» створений у 2007 році з метою збереження, розвитку й популяризації пам'яток історичного району Посулля, що охоплює територію сучасних Роменського та Недригайлівського районів Сумщини, яка багата, як на історичні, так і природні пам'ятки — на тлі чудової природи тут відбувалися визначні для національної історії події; ці землі, пов'язані з іменем останнього косого отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського.

 

До складу заповідника входять:

-         в Роменському районі — Роменський краєзнавчий музей, пам’ятник Тарасу Шевченку в Ромнах, археологічне городище «Монастирище» в районі Ромен; меморіальний комплекс останнього кошового Запорізької Січі Петра Калнишевського в селі Пустовійтівка, групу скіфських курганних некрополів  — Посульські кургани;

-         в Недригайлівському районі – Недригайлівський краєзнавчий музей, пам’ятник мамонту в с. Кулішівці, літописне місто Поташ поблизу Недригайлова, меморіальний комплекс жертвам голодомору в с. Хорунжівка.

 

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути