chrome firefox opera safari iexplorer

Енергодарський художній виставковий зал

  • м. Енергодар, Набережна,
    Павільйон № 6
  • 6-21-05
  • 9.00 – 18.00,
    вихідний день: п’ятниця, субота
  • для дорослих – 2 грн. для дітей – 1 грн.
Варто побачити: живописні та графічні твори енергодарських художників: Олексія Солдатова, Леоніда Носача, Геннадія та Галини Алехнович, Тетяни Шалашової та інших.
Про музей:

Енергодарський художній виставковий зал (ХВЗ) був створений за ініціативи художньої громадськості  та міських властей в 1989 році. Йому був наданий один з кращих павільйонів (з двома просторими, світлими залами) на Набережній міста.

За 20 років свого існування ХВЗ показав мешканцям Енергодара близько 230 виставок (не менш 16 тис. творів) різного виду і тематики: живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, фотографії, філателії, природних феноменів, воскових фігур. Географія відвідувачів дуже обширна – Київ, Москва, Харків, Запоріжжя, Санкт-Петербург, Одеса, Дніпропетровськ, Херсон, Миколаїв, Нікополь, Нова Каховка.

За ці роки була створена невелика, але цінна колекція мистецтва енергодарських майстрів, художників нашого регіону.

 

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути