chrome firefox opera safari iexplorer

Міжнародний симпозіум «Література. Діти. Час»

Дата події:1-5 червня 2011 р.
Місце події:Львів, Тернопіль та Івано-Франківськ
Більше про подію:

Захід має на меті зменшити дистанцію між академічним напрямком літературної освіти в Україні та сучасною літературою для дітей та юнацтва, запрошуючи до участі літературознавців, письменників, психологів, перекладачів, педагогів, вчителів словесності, видавців, бібліотекарів, батьків і самих читачів.

«Проект здійснюється з метою організувати фахову співпрацю спеціалістів в сфері літератури для дітей та юнацтва як з України, так і з-за кордону, допомогти в розробці та впровадженні низки державних проектів, пов’язаних із її дослідженням та прочитанням, що є запорукою дитячої та юнацької просвіти в Україні. Дослідження літератури для дітей та юнацтва передбачає науково-критичне її переосмислення з таких позицій: літературознавство, психологія, педагогіка, методика та соціальна рецепція, тобто споживання та її прочитання. Вивчення цієї літератури з різних аспектів і виокремлення їй місця у суспільстві, однозначно забезпечить новий ріст інтересу до читання, і, відповідно, сприятиме піднесенню конкурентоспроможності української книжки. А досвід провідних країн світу засвідчує, що саме інститути, товариства, центри та інші громадські організації з дослідження літератури для дітей та юнацтва, можуть забезпечити ефективний її розвиток, оскільки їх діяльність основується на фаховому та детальному вивчені проблеми, причинах її виникнення та перевірки способів її вирішення», – повідомила президент Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва Уляна Гнідець.

Літературний фестиваль для дітей «Дивокрай» в рамках Міжнародного симпозіуму «Література. Діти. Час» проводиться в Україні вдруге.

Засновником і організатором щорічного фестивалю у 2010 році є Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва. Фестиваль пройшов з великим успіхом у Львові та Львівській області. Участь у фестивалі взяли письменники, видавці, діячі культури, науковці, педагоги з усієї України.

Цього року планується розширення фестивалю за рахунок його проведення одночасно зі Львовом в Тернополі та Івано-Франківську.

Участь в акціях візьмуть фахівці з літератури для дітей та юнацтва, літературознавці та психологи – представники 6 країн: України, Росії, Австрії, Німеччини, Америки, Польщі та провідні українські дитячі письменники.

З детальною програмою симпозіуму можна ознайомитися тут.

Джерело: ZIK

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути