По дахах житлових будинків почали водити екскурсії. Вартість екскурсії становить від 20-ти до 50-ти гривень.
Як пише газета Сегодня, руфер (так називають себе любителі дахів. — ред.) Андрій Стрижеконь вперше заліз на дах на початку минулого року.
«Хотів подолати свій страх висоти. А водити по даху людей почав, коли одному мені там стало нудно. В середньому навесні і влітку проводжу по дві-три екскурсії на місяць», — розповів виданню Андрій.
«Чим складніше потрапити на дах, тим нижча вартість: людям же буде некомфортно, можна забруднитися. Іноді мене просять провести на висотку для романтичної вечері при свічках. Буває навпаки — влаштовуємо вечірку для компанії друзів», — розповідає руфер.
Як пише видання, замовити екскурсію можна в соцмережах.
«Сегодня» відвідала з екскурсією дахи трьох столичних будинків. З даху 21-го поверху однієї з висоток біля метро «Палац Україна» було видно майже пів-Києва: Миколаївський костел, Байкове кладовище, Голосієво. Далі, неподалік від Майдану Незалежності, ми зайшли на дах житлової дев'ятиповерхівки. З висоти однієї з 16-поверхових висоток Оболонських Липок найкраще видно Троєщину, Воскресенку, Дніпро і навіть центр з аркою Дружби Народів, пише видання.
Так, щоб забратися на найнедоступніші висотки, руфери розробили безліч варіантів, пише видання.
«Обійти пильних консьєржів досить просто: можна назвати навмання будь-який номер квартири, яка є в цьому під'їзді, „підкупити“ шоколадкою, або ж просто запропонувати трохи грошей. А ось у найбільш „важкодоступних“ будинках можна переодягнутися у форму рознощика піци або працівника ЖЕКу», — розповів руфер. Але в такі будівлі екскурсії не водять, як і в елітні будинки, пише видання.
«Там всі дахи на замках, а буває — і з відеокамерами», — розповідає Андрій.
Крім того, проект «Цікавий Київ» цієї суботи вперше проводить прогулянку Радянським Києвом, де за 50 гривень киянам покажуть колишню будівлю КДБ, Будинок київського військового округу, і навіть розкажуть секрети екс-музею Леніна.
«А зовсім скоро презентуємо нову нестандартну карту столиці, яку саме, поки таємниця», — розповів виданню керівник проекту Арсеній Фінберг.
А в мерії городян і туристів збираються розважати екскурсіями столичними підземеллями і печерами, поїздкою на ЧАЕС, до археологічних пам'яток трипільської культури і навіть обіцяють катати на повітряній кулі.
«До Дня Києва у Гідропарку буде працювати повітряна куля, яка підніме киян на висоту 150 метрів, щоб вони могли помилуватися краєвидом Києва», — говорить заступник голови КМДА Олександр Мазурчак.
«А ми, наприклад, думаємо про те, щоб показувати будинки, де жили колишні і нинішні правителі міста і країни. Ще продумуємо екскурсію пам'яті Лобановського, вона фанатам буде цікавою», — розповіла виданню екскурсовод Олена Кролевець.
Нагадаємо, 2 квітня по Дніпру відкрили екскурсійні прогулянки теплоходом.