chrome firefox opera safari iexplorer

Львівська лялька-мотанка потрапила у Книгу рекордів України

08 червня 2011 о 09:07

Львівська лялька-мотанка, яка була створена мисткинями Ларисою Теліженко та Оксаною Смерекою-Малик в межах ІІІ Фестивалю «Ляльковий світ» (проект ЕТНО’лялька) потрапила до Книги рекордів України.

Про це  повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Вона розмістилася в категорії «Мистецтво, сучасне декоративно-ужиткове мистецтво» — презентація найбільшої народної ляльки.

Ескіз для ляльки-мотанки розробила Лариса Теліженко. Її висота сягнула 3 метрів, хоча самі автори під час підготовки до створення ляльки-мотанки намагалися досягнути лише 2,5 метра. Однак під час самого виготовлення її висота збільшилася.

Лялька виготовлена в давній традиції зі солярними знаками-хрестовинами на обличчі. Її каркас виготовлено з дерева, об’єм досягнуто за рахунок сіна, голова сформована з використанням сувою стародавнього домотканого полотна, перекладеного цілющими символічними травами. Вбрання ляльки виготовлено з льону білого, сірого та вишневого кольорів. Декорації – вінок та коралі.

Лялька на даний момент знаходиться на літній терасі на західній стороні пл. Ринок, де кожен з бажаючих може насолодитися виглядом рекордсменки.

 

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути