chrome firefox opera safari iexplorer

У 12 тернопільських замках відновлять стару фортифікацію

08 жовтня 2010 о 19:09

12 замків Тернопільської області будуть охоплені програмою відновлення і розвитку фортифікаційних споруд, розрахованою до 2015 року. Про це заявив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Михайло Цимбалюк в інтерв`ю журналу «Профіль».

«Ми плануємо, що у програму ввійдуть ще вісім об`єктів. Розраховуємо, що до 2015 року ми однозначно повинні ці об`єкти відновити і створити єдину карту туристичних маршрутів нашими фортецями, замками і палацами», – розповів губернатор.

У Тернопільській області знаходиться третина усіх стародавніх фортифікаційних споруд, замків і палаців України. Фінансування програми відновлення здійснюватиметься за рахунок держави і місцевих ресурсів. «На реконструкцію будуть використані місцеві будматеріали, з яких, власне, і споруджувалися тут замки, причому їх місцева влада виділить безкоштовно», — підкреслив М.Цимбалюк.

Губернатор також розповів, що у Вишневецькому замку планується створити музей картин одного з найвідоміших художників України, уродженця Тернопільщини Івана Марчука. «Найближчим часом буде проведений бал, для участі в якому запросимо всіх, кому небайдужа доля цього прекрасного палацу, і хто готовий сприяти його відродженню. Звичайно, запросимо й Івана Марчука. Тоді і обговоримо всі питання: і про площі, де експонуватимуться полотна, і про апартаменти для Майстра і гостей замку, і про створення класів, в яких він би міг давати бажаючим свої уроки майстерності», – поділився планами тернопільський губернатор.

УНІАН

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути