chrome firefox opera safari iexplorer

У Підгорецькому замку не буде резиденції Президента, — речник АП

29 вересня 2011 о 20:03

В Адміністрації Президента України не планували і не планують створення державної резиденції в Підгорецькому замку у Львівській області.

Про це заявив речник Адміністрації Президента.

Заяву керівника Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента Дениса Іванеско поширили «Подробності» з посиланням на інформаційний запит агентства «Інтерфакс-Україна».

«Статус Підгорецького замку, який є державним музеєм, залишається незмінним. Жодного доручення або розпорядження про створення в ньому державної резиденції Президент України не давав», – повідомив Іванеско.

Він нагадав, що в січні 2011 року директор Львівської національної галереї мистецтв Борис Возницький у листі до Президента просив про надання державної підтримки реставрації Підгорецького замку. Зокрема, Возницький пропонував створити на верхньому поверсі замка урядову резиденцію.

«Кошти на реставрацію перестали надходити при уряді Тимошенко. Роботи проводяться власними силами, іноді допомагають спонсори», – підкреслювалося в листі.

«Президент України доручив Кабінету Міністрів вжити заходи щодо підтримки музеїв і замків Львівщини, в тому числі, щодо фінансування реконструкції Підгорецького замку. Ідея створення урядової резиденції не була підтримана... Глава держави зацікавлений у збереженні та реконструкції Підгорецького замку як унікального об’єкта культурної спадщини України. Він повинен залишитися вільним для відвідування як громадянами України, так і іноземними туристами як одна з історичних перлин Львівщини», – резюмував Іванеско.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути