chrome firefox opera safari iexplorer

Золочівський замок обіцяють повністю відреставрувати наступного року

28 вересня 2011 о 19:00

У Золочівському замку до кінця листопада обіцяють відремонтувати дах надбрамної будівлі, а наступного року планують завершити реставрацію усього замкового комплексу.

Кошти на ремонт проситимуть з резервного фонду. Наразі через брак коштів на ремонт унікальна будівля ХVIIст., що стоїть з пошкодженою покрівлею, нищиться від негоди.

По це сьогодні, 28 вересня, під час прес-туру замками Львівщини заявив голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк, – інформує кореспондент ЗІКу.

Як розповів директор Львівської картинної галереї Борис Возницький, 5 серпня 2011 року, о 14.00 завалився дах надбрамної будівлі Золочівського замку. На щастя, ніхто з відвідувачів та працівників не постраждав, але наразі цінна історична памятка ХVII ст. закрита для відвідуваннь. «На ремонт даху, згідно з кошторисом, потрібно 240 000 грн, на реставрацію всього замку – 3 089 000 грн», – каже Борис Возницький.

Голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк заявив, що у понеділок, 3 жовтня, на зустрічі з керівниками проекту реставрації буде детально обговорено існуючі проблеми та розглянуто всі шляхи їх вирішення. А вже у вівторок, 4 жовтня, на зустрічі з Прем’єр-міністром України, голова Львівської облдержадміністрації пообіцяв порушити питання фінансування реставраційних робіт Золочівського замку та, можливо, попросити надати кошти з резервного фонду.

Реставраційні роботи надбрамної будівлі слід завершити до настання холодів, адже негода та холод можуть просто знищити цінну історичну пам’ятку. Орієнтовно це планується зробити до кінця листопаду цього року. А вже наступного року планується повністю відреставрувати замок та зайнятися його промоцією, щоб привабити більше туристів, та популяризувати одну з найцінніших історичних пам’яток Львівщини у світі, підсумував очільник Львівської обдержадміністрації Михайло Цимбалюк.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути