chrome firefox opera safari iexplorer

Музею-садибі Франка у Нагуєвичах хочуть присвоїти статус національного

29 серпня 2011 о 09:40

Про це 28 серпня, на малій батьківщині Івана Франка у селі Нагуєвичі (Львівщина), під час урочистостей з нагоди 155-річчя з дня народження культового українського літератора, заявив міністр культури Михайло Кулиняк.

Про постать Каменяра, його значущість в історії та творчу спадщину говорили – хто зі сцени, а хто в коментарях журналістам – політики місцевого і державного рівня: голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк і мер Львова Андрій Садовий, горлова Львівської облради Олег Панькевич і депутат Ірина Фаріон, міністр культури Михайло Кулиняк та міністр Юстиції Олександр Лавринович, голова Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма та радник президента України Ганна Герман.

Загалом, атмосфера на святі була таки доброю, зібрався велелюдний натовп глядачів, лунало багато позитивних і обнадійливих обіцянок. Так, міністр культури заявив, що музею-садибі Франка у Нагуєвичах хочуть присвоїти статус національного. Цимбалюк додав, що цей статус вже отримав Франковий музей у Львові.

Варто зазначити, що приставка «національний» для музею – це не тільки іміджевий елемент, але і більші зарплати для працівників і можливості для наукової діяльності, тож можемо сподіватися на те, що розвиток музейної справи у сфері франкознавства на Львівщині отримає серйозний мотиваційний поштовх.

Джерело: ZIK
Розділи: Громадянська Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути