chrome firefox opera safari iexplorer

Музей «Зборівська битва»

  • вул. Козацька, 3
    м. Зборів, Тернопільська обл.
  • (03524) 2-14-73
  • з 9.00 до 18.00 годин.
    Вихідні дні: понеділок, середа.
Про музей:

Музей «Зборівська битва» діє з 1995 року. До уваги відвідувачів — діорама та дві верхні і п’ять нижніх експозиційних кімнати.

В серпні 1649 року в околицях міста Зборова козацькі полки на чолі з гетьманом Богданом Хмельницьким здобули перемогу над військом польського короля Яна Казимира. Завдяки тій перемозі і тодішньому договору закладено підвалини Української Козацької держави. Про це розповідають експозиції, розгорнуті у верхніх кімнатах музею.

Особливо зацікавлює відвідувачів діорама «Зборівська битва» (автор Степан Нечай), що висвітлює вирішальний момент історичної баталії. Про це йдеться і в літописних свідченнях та документально-ілюстративних матеріалах, зібраних у музеї.

В нижніх кімнатах музею розміщені експозиції, присвячені Січовому Стрілецтву та підпільній боротьбі населення проти окупаційних режимів.

У фондах музею зберігається понад 1200 експонатів, які мають науково-пізнавальну цінність. Половина з них експонується постійно. Є своя бібліотека й кімната іконописних та церковних пам’яток.

 

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути