chrome firefox opera safari iexplorer

Музей переслідуваної Церкви

  • пл. Ринок, 1, м. Бережани
    Тернопільська обл., 47500
Про музей:

Музей переслідуваної Церкви — духовний центр Української Греко-Католицької Церкви. Відкритий  в 2000 році з ініціативи директора музею, протоієрея о. М. Немелівського і за підтримки та з благословення єпис­копа Зборівської єпархіїМ. Колтуна з нагоди 2000-ліття народження Ісуса Христа.

Розділи екс­позиції:

  • Патріарх УГКЦ Йосип Сліпий:
  • єпископи-мученики;
  • репресовані священики, монахи й монахині;
  • громадські активісти УГКЦ;
  • церковна атрибутика;
  • сакральна скульптура.

В 7-ми залах музею — понад 2300 експонатів, серед яких унікальними є 12 стародруків («Євангеліє» ( 1600), «Мінея», «Ірмологіон» та ін.) та 11 дерев»яних різьблених скульптур 18 ст. висотою 90—215 см.

Меценатом музею став відомий подвижник повернення Україні імені Патріарха Йосифа Сліпого д-р Роман Смик.

У музейних фондах — пошкоджені кам’яні хрести, колекції калатал, дзвіночків, старі священничі ризи, копії та оригінали різних постанов влади про заборону Богослужінь, закриття храмів. Серед експонатів: вервиця з хліба, на якій молились двоє дівчат — в’язнів НКВС у Тернопільській тюрмі, і обидві в чудесний спосіб врятувалися від смерті; а також частково знищені статуї з костелів, фотокопії «Хресних доріг» з підпілля, власноруч переписані молитви, листи від рідних — чи то з Сибіру, чи з-за кордону.

До найважливіших масових заходів треба віднести конференції «Патріарх УГКЦ Йосиф Сліпий — символ нескореного духу», «Митрополит Андрей Шептицький – князь української церкви і провідник народу»; презентація збірки поезії «Струмочок із вічності» о. Григорія Петришина; вечори-зустрічі із священиками і місцевими поетами, які пишуть вірші на духовну тематику; вечір духовної поезії «Україно, краю Божий», «Для душі і серця» (до 160-річчя від дня народження о. Сильвестра Лепкого).

 

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...